Webdesign

aneb co vidí návštěvník jako první …

 

Webdesign je mezioborová disciplína, která využívá poznatky vizuální komunikace, interakčního designu, psychologie (především ovlivňování a rozhodování lidí), marketingu, brandingu, copywritingu, gamifikace a dalších oborů. Cílem webdesignu je vytvořit funkčníwebové stránky nebo webové aplikace. Funkční znamená, že splňují především následující kritéria:

  • Na webovou prezentaci přicházejí relevantní návštěvníci
  • Web je ovlivňuje/pomáhá jim tak, že provedou konverzní akci (akce), která je v souladu se záměrem tvůrce webu
  • Návštěvníci se na webové stránky vrací a provádějí stejnou nebo další akce
  • Web návštěvníky zaujme natolik, že o něm mluví sami od sebe s dalšími členy cílové skupiny webu

Nejjednodušší je vysvětlit webdesign jako průnik vizuální komunikace, obsahové strategie a interakčního designu, které doplňují vhodné marketingové aktivity. Webdesigner tedy vytváří vizuální systém pro obsah, který vhodným způsobem strukturuje a vzájemně provazuje tak, aby bylo dosaženo maximálního účinku vzhledem k cílům webu a jeho konverzním akcím. Tvorba webových stránek klade vyšší důraz na kvalitní obsah, u webových aplikací je nejdůležitější složkou interakční design.

Cílem webu je přinášet majiteli užitek, nejčastěji finanční. Tomu by měla být podřízena snaha webdesignera – vydělat majiteli peníze – v první řadě tak, aby se vrátily náklady spojené s tvorbou webu a následně aby web vytvořil zisk. Zisk je nejzásadnějším kritériem

 

Webdesign je základním kamenem každého webového projektu. Právě grafického zpracování Vašeho webu si návštěvník stránek všimne jako prvního. Při navrhování optimálního řešení vždy dbáme na to, aby byly dodrženy všechny standardy a normy, které k webdesignu neodmyslitelně patří. Stejně tak dbáme na originalitu, jednoduchost, snadnou orientaci a zároveň také na to, aby se z naší práce nevytratila kreativita.

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace zde. Souhlasím